OnlyFans – zarobki w Polsce

OnlyFans – ile tak naprawdę można zarobić w Polsce?

W sieci jest cała masa artykułów dotyczących zarobków na OnlyFans, jednak jest z nimi jeden problem – większość z nich oparta jest o informacje zza granicy, lub dotyczy naprawdę popularnych osób, posiadających nawet kilkaset tysięcy aktywnych subskrypcji. Każda z nas z pewnością czytała o milionach zarabianych przez najpopularniejsze „OnlyFansiary”. Ale ile tak naprawdę może zarobić osoba, która nie ma rozbudowanej bazy fanów i dopiero zaczyna współpracę z tym portalem? Ile wynoszą średnie zarobki na OnlyFans w Polsce? Zapraszamy do lektury!

Ile tak naprawdę to kosztuje?

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym, ile możesz zarobić na OnlyFans, warto zastanowić się ile… to kosztuje. Tak, tak – kosztuje, bo OnlyFans to praca jak każda inna – wymaga inwestycji w sprzęt, czas czy opłacenia podatków.

Przede wszystkim musisz wiedzieć o tym, że OnlyFans pobiera 20% od każdej subskrypcji, którą uda Ci się pozyskać. Od tej płatności nie da się uciec, ale z drugiej strony, życzę Ci płacenia wysokich prowizji, bo to oznacza dużą liczbę subskrypcji. Już na starcie odpada Ci więc 20% Twojego dochodu, do tego musisz doliczyć kwestie związane z podatkami w Polsce –  w Polsce w zależności od formy opodatkowania, musisz zapłacić kolejne 20-40% podatków dochodowych, ubezpieczenia zdrowotnego etc.

Działalność gospodarcza to najlepsza forma legalnego rozliczania się w Polsce za działalność na OnlyFans) – te mogą być różne w zależności od dochodów, formy opodatkowania, miejsca prowadzenia takiej działalności etc. Na początku nie musisz zajmować sobie tym głowy, bo może to być tzw. działalność nierejestrowana, czyli taka działalność gospodarcza, w ramach której nie przekraczasz w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia w Polsce czyli ok. 1500zł, a ponadto w ciągu ostatnich 60 miesięcy nie prowadziłaś innej, własnej działalności gospodarczej.

Kolejna kwestia to inwestycja w sprzęt – bardzo trudno przebić się na tym portalu z contentem niskiej jakości. Na początku wystarczy Ci pewnie dobry telefon i kilka akcesoriów takich jak mikrofon czy statyw, ale musisz liczyć się z tym, że na pewnym etapie będzie potrzeba inwestycja np. w lustrzankę czy kamerę typu GoPro. Najlepiej opłacane profile na OnlyFans to właściwie w pełni wyposażone studia nagrań, ale zaufaj mi – to się zwraca.

To trochę brzmi jakby koszty były bardzo wysokie i nie opłacalo się tworzyć contentu na tę platformę? Nic bardziej mylnego!

OnlyFans – zarobki w Polsce

Wbrew pozorom, w Polsce znajdziemy bardzo dużo kreatorek i kreatorów contentu na OnlyFans, niestety, nie ma jednego źródła mówiącego o tym kto ile w Polsce zarabia na OnlyFans, platforma oficjalnie nie udostępnia takich danych. Większość informacji pochodzi z publicznych wypowiedzi i wywiadów topowych (i nie tylko!) kreatorek. Przeczesałam Internet w poszukiwaniu tych informacji i poniżej prezentuję kilka skróconych wypowiedzi takich osób, uzupełnionych o inne dane statystyczne.

Sytuacja jest prosta w przypadku dolnego limitu zarobków, bo…takiego nie ma – możemy zarabiać już kilka dolarów miesięcznie. W przypadku górnego limitu zarobków w Polsce oczywiście „sky is the limit”, ale…kreatorka należąca do 1% polskich kont na OnlyFans deklaruje, że zarabia około 11 tysięcy dolarów miesięcznie, co w przeliczeniu na złotówki daje około 50 tysięcy złotych i wydaje się być to uzasadnioną sensowną liczbą wskazującą najwyższe zarobki w Polsce. Możemy więc założyć, że 1% topowych twórczyń zarabia w przedziale 50-100 tysięcy złotych. Miesięcznie, oczywiście. Oczywiście OnlyFans nie jest jedynym portalem pozwalającym na zarobki na swoim contencie, więc z innych stron można zarobić nawet drugie tyle.

A co z tymi, którzy nie są na topie?

Dla niektórych OnlyFans może być źródłem zarobku całkiem dużych pieniędzy, ale ta platforma jest też traktowana jako źródło dodatkowego dochodu – wedle informacji zostawianych w wywiadach, już w kilka miesięcy można zarobić nawet kilka tysięcy dolarów, co przekłada się na np. dodatkowe pieniądze na wakacje.

Jedna z osób deklaruje, że pracując dwie godziny dziennie jest w stanie dorobić prawie 1500zł miesięcznie, co nie wydaje się bardzo dużą kwotą, zwłaszcza biorąc pod uwagę kwestię poświęconego czasu.

Druga, która jest jedna z warszawskich studentek mówi, że miesięcznie zarabia około 400 dolarów przy około 40 stale płacących subskrybentach, jednocześnie podkreślając, że różnice pomiędzy kolejnymi miesiącami są bardzo duże – czasem potrafi zarobić i 1000 dolarów, by miesiąc później spaść do 300.

A jak to wygląda od strony statystyk?

Wedle danych, średnia subskrypcja na portalu znajduje się w widełkach pomiędzy 8 a 15 dolarów, a na taką płatną subskrypcję decyduje się około 1-8% fanów we wszystkich mediach Twoich mediach społecznościowych. To dość wysoki współczynnik konwersji.

Mediana zarobków na OnlyFans wynosi około 150 dolarów czyli około 700-800zł. To nie jest duża suma, ale może stanowić fajny dodatek do pensji, a takie liczby można zapewnić sobie mając już 10-15 subskrybentów.

Zarabianie na OnlyFans – warto?

Wszystko zależy od naszych oczekiwań, ale wydaje się, że dobrze prowadzony profil na OnlyFans może stanowić źródło dochodu dla wielu osób – zarówno tych, które szukają dużego i regularnego zarobku, jak i tych, dla których zarabianie na OnlyFans ma być tylko dodatkowym źródłem dochodu w Polsce.

Nie przekonasz się, jeśli nie spróbujesz.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZUKASZ NAJLEPSZYCH POLEK W SIECI?